Šampanas Taittinger Salgado Vintage 2008

Fotografas Sebastiao Salgado buvo išrinktas apypavidalintinti išskirtinio 2008 m. derliaus šampano Taittinger butelį. 1973 m., būdamas 29 metų, Sebastiao nusprendė sustabdyti ekonomisto karjerą ir atsiduoti fotografijai. Atrodė, kad gyvenimas turi daugiau prasmės iš objektyvo. Kantriai jis stebėjo žemę ir jos gyventojus. Jo nuotraukos atspindi didžiulį švelnumą. Jo nespalvoti vaizdai su barokiniu apšvietimu pažadina mūsų sąžinę. 2008 m. derliaus metu pagaminti šampanai pasižymi gaivumu ir žvalumu, puikiai integruotu rūgštumu. Intensyvus ir minerališkas kvapas sujungia gėlių ir citrusinių vaisių natas (citrina ir greipfrutas). Skonis vaisiškas ir svarus. Vynuogės (50% Chardonnay ir 50% Pinot Noir). Šis šampanas idealiai tinka kaip aperityvas, taip pat idealiai tinka prie žuvies arba baltos mėsos.

Mūsų krautuvėje nuo šiandien papildė asortimentą Chef The Viking produkcija. Chef The Viking – mėsos ir ugnies profesionalai. Jų asortimente – pačių sausai brandinta, išpjaustyta jautiena, atkeliavusi iš lietuvių ūkininkų bei viskas, ko reikia gerai mėsai ruošti, o mes padėsime atrasti maisto ir vyno derinius.

Šokoladų linija “3 broliai”

Tai Deivydo Praspaliausko ir šokolado manufaktūros “La Naya” bendras kūrinys, šokoladų linija “3 broliai”. Kakavos pupelės šiems šokoladams atkeliauja iš Azijos, Pietų bei Centrinės Amerikos, vietoje įprastinio cukraus naudojamas kokosų žiedų nektaras, visgi ištikimi Lietuvos turtams, tad ingredientai, tokie kaip medus, duona, gilės ar žolelės,  yra dominuojantys ir primenantys mūsų saldžiai kvepiančias pievas ir didingas girias.

Itališkas pyragas Colomba

Minkštas, purus Itališkas Velykinis pyragas – Colomba. Jis kepamas specialioje balandžio paukščio formoje (“Colomba” itališkai – balandis). Šio pyrago gaminimo procesas labai panašus į Panettone pyragą. Šis pyragas yra pagamintas iš miltų, kiaušinių, cukraus, natūralių mielių ir sviesto. Į “Colomba‘‘ Classico pyragą yra įmaišomi citrusiniai vaisiai – cukruotos citrinos ar apelsinų žievelės, kurios suteikia pyragui gaivumo ir gali priminti artėjantį pavasarį. Iš išorės jį dengia traški plutelė su cukraus perlais ir migdolais. Sviestas- ingredientas, kuris suteikia pyragui tobulos tekstūros ir minkštumo, dėl to jis tirpsta burnoje ir yra nuostabaus skonio. ,,Colomba‘‘ pyragas dažniausiai patiekiamas su šviežiomis uogomis, šokolado užtepėlėmis, ar net plakta grietinėle, tačiau daugelis pyragu mėgaujasi be nieko, tik su taure ,,Prosecco‘‘ arba puodeliu kavos ar arbatos.

Domaine de Pellehaut

Pellehaut pavadinimas kilo iš romėniško ir viduramžių žodžio pila (reiškiantis tvirtą į koloną panašią konstrukciją). Vynuogynas, esantis ant Château de Pellehaut supančių šlaitų yra idealioje vietoje, maksimaliai gaunantis saulėje. Pirėnų saugomas Gers regionas taip pat turi palyginti mažai lietaus vasarą. Vyndarystės paslaptis pirmiausia slypi vynuogyne. Vyndariai nėra magai: jie gali gaminti tik kokybiškus vynus su kokybiškomis vynuogėmis. Taigi vynuogyne daroma viską, kad vynuogės pasiektų optimalų brandą. Tai reiškia nuolatinį ir išsamų vynmedžių stebėjimą ir ypač griežtą kontrolę. Siekiant kuo labiau apsaugoti vynuogių kekes, dauguma derliaus nuimama naktį. Žemesnė temperatūra padeda išsaugoti vynuogių odose esančius aromatus, kurie yra jautrūs saulei, ir padeda apriboti oksidaciją. „Pellehaut“ propaguo tradicinę vyndarystę naudojant kuo natūralesnius metodus. Vynams fermentuoti naudojamos vietinės mielės. Vynus palaiko vėsiai nerūdijančio… Read More »Domaine de Pellehaut

Cava-Cremant-Prosecco

Ispaniška Cava gaminama pagal tokią pačią technologiją, kaip ir prancūziškas šampanas, tačiau iš kitokių vynuogių. Tai reiškia, kad pačios švariausios sultys fermentuojamos du kartus. Dominuoja vietinės vynuogių veislės – Macabeo, Parellada, Xarello, bet gali būti naudojama ir Chardonnay. Aromatų puokštė išsiskiria minkštų vaisių aromatais, kvepia kriaušės, melionas, abrikosai. Minimalus brandinimas butelyje trunka 9 mėn. Katalonijos regiono gyventokai net pusryčiaudami gurkšnoja švelnaus skonio, sausą Cava, tinkantį šventiniams pusryčiams. Prancūziškas Cremant – klasikiniu būdu gaminamas putojantis vynas aštuoniuose regionuose. Cremant gali būti labai sausas (etiketėje atkreipkite dėmesį į „Brut Nature“ arba „Extra Brut“), sausas – tai „Brut“, arba jei turite smaližių ar norite patiekti kremantą su desertu, ieškokite „Demi-Sec“. Skonis priklauso nuo regiono. Crémant de Bourgogne – gali būti gaivus, traškus su… Read More »Cava-Cremant-Prosecco

Ispanijoje numeris vienas – Tempranillo vynuogės

Ispanijoje numeris vienas – Tempranillo vynuogės. Tai juodos spalvos uogos, pasižymi sunkumu, pilnu kūnu, nors aromatas nėra pats intensyviausias, dominuoja slyvos, vyšnios ir žemuogės. Ypač tinkamas brandinimui ąžuolo statinėse, iš kurių įgauna tabako, odos, vanilės ir prieskonių natų. Dažniausiai būna švelnaus, elegantiško skonio, nedidelio rūgštingumo ir vidutinių taninų.

Ar žinote ?

Ar žinote, kad kamštis nėra rodiklis vertinant vyno kokybę, vienintelis vyno kokybės ženklas yra pats vynas. Bet vis vien jis išlieka labai svarbus vyno atributas. Net geriausieji kamščiai vyno kokybės negerina, o prastieji pabloginti tikrai gali. AR ŽINOTE, kad butelio dugno įlinkio buvimas ar nebuvimas neturi nieko bendra su tikrąja vyno kokybe.